19–05 Malta a Gozo, klenot středomoří

 1,219 total views,  2 views today

Tajemství megalitických chrámů a maltských kolejí

Mimořádná cesta na Maltu a Gozo. Uvidíme úžasné megalitické stavby známé z pohlednic, ale také ty méně známé a neveřejné. Prozkoumáme záhadné koleje, kterou vedou po celé Maltě a ostrově Gozo. Uvidíte dech beroucí přírodní scenérie, zažijeme koupání v kouzelných zátokách. K tomu historie, zdravá strava a pohoda.

Termín: 23.–27. 5. 2019
Cena: 16.600 Kč / 650 €

Ukončeno

Doprava letecky z Vídně, ubytování na Maltě v hotelu se snídaní. Počet míst pouze 12. Závazná rezervace a záloha 60 % nutná do 10. prosince 2018.

Odlet z Vídně: 23. 5. 2019 v ranních hodinách, přímý let na Maltu
Přílet do Vídně: 27. 5. 2019 dopoledne přímým letem z Malty

Program

1. den: po příletu na Maltu ubytování v hotelu, pak pojedeme místní MHD do hlavního města Valeta.
2.den: celodenní okruh ostrovem Gozo, megalitický chrám Ggantija, prohlídka ruin podzemního chrámu v Xaghře. Uvidíme kamenné koleje Dvejra a unikátní neznámé koleje v Chevkiji. Navštívíme místo zázračných uzdravení tzv. druhé Lurdy Ta Pinu, solné pánve, jiná zajímavá místa a písečnou pláž Ramla na koupání.
3.den: celodenní okruh východní Maltou. Koleje, které vedou do moře, jeskyně s tisíci kostrami minifauny včetně kostry mimimamuta, megalitické chrámy Hagar Quin a Mnajdra, útesy Dingli, stovky kolejí uprostřed ostrova, které zdánlivě nikam nevedou; historické město Mdina. Můžeme zajet na nějakou jižní pláž se vykoupat.
4.den: celodenní okruh západní Maltou. Koleje San Gwan a v Naxaru, město Mosta, vesnice Pepka námořníka, koupání.
5.den: brzy ráno odlet z Malty do Vídně přímým letem.

V ceně je: letecká doprava tam i zpět, 3 x ubytování v hotelu se snídaní, doprava po ostrově Malta a Gozo, překladatel a průvodci Jiří Matějka a Tomáš, předplatné elektronické verze časopisu WM magazín ročník 2019.  V ceně není: doprava do Vídně, vstupy dle programu a osobní pojištění na cestu.

Vstupné a trajekt na Gozo

Podle situace navštívíme chrámy se vstupným na Maltě a na ostrově Gozu. Malta: Hagar Quim a Mnajdra 10 €, muzeum v Birzebbuga 5 €, Skorba 6 €, vesnice Pepka Námořníka 6 €. Gozo: chrám Ggantija 9 €. Na ostrov Gozo se dostaneme trajektem i s autem za cca 5 €/osoba. Na Maltě je unikátní podzemní megalitický chrám Hypogeum, kde se vstupenky objednávají měsíce dopředu. Cena za osobu je 35 €. Muzea na Maltě a Gozu: http://heritagemalta.org/

Tato expedice na Maltu je organizačně náročná. Letenky, ubytování a auta je nutné zajistit dlouho dopředu. Za rezervace se na Maltě platí předem. Pokud se později nezúčastníte z jakéhokoliv důvodu, v první řadě přijdete o letenku, která se nedá vrátit, ani vyměnit za jinou osobu! Ubytování lze vyřešit pouze náhradní osobou! Také místa a ceny letenek rostou s přibližující se sezónou. Proto je nutná rezervace a záloha ve výši 60 % do daného termínu. Záloha je při neúčasti nevratná, a to ani ze zdravotních důvodů!

Expedice na ostrovy Malta a Gozo jsou nezapomenutelným zážitkem. Pojeďte s námi. Informace Tel: +420777770609 (608).

Těšíme se na vás Jirka a Tom

Fotoarchiv →

 

Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.