Dr. Osmanagich poprvé v Česko-Slovensku

Dr. Osmanagich poprvé v Česko-Slovensku

0 Od Jiří Matějka

„Evropští archeologové dostali zákaz výzkumu ve Visoku. Požádal jsem egyptskou vládu o pomoc. Poslali nám tři experty. Ti v roce 2006 prohlásili, že bosenská pyramida Slunce je lidmi vyrobená stavba“.  (Dr. S. Osmanagich, Ph.D.)

Dr. Osmanagich je objevitel a ředitel Nadace „Bosenská pyramida Slunce“. Pyramidy byly objeveny v údolí města Visoko, proto bylo pojmenováno Bosenské údolí pyramid.

První přednáška o bosenských pyramidách v Česku a na Slovensku 2014

Na pozvání časopisu WM magazín přijel v únoru 2014 Dr. Osmanagich poprvé do Česka a na Slovensko. Naplánovali jsme celkem tři přednášky: v Praze, Brně a v Bratislavě. Dr. Osmanagiche s manželkou Sabinou jsme přivítali na pražském letišti. Před námi bylo několikadenní náročné turné z Prahy přes Brno do Bratislavy. Na přednáškách jsme se setkali s mnoha lidmi, uskutečnili zajímavá setkání mimo plánovaný program.

Bosenské pyramidy poprvé v Praze

Po ubytování v hotelu jsem Sama pozval na dobré české pivo ke Švejkovi. Sam alkohol nepije, ale dnes porušil předsevzetí a dal si s námi pár piv. Debata nejen o pyramidách se protáhla dlouho do noci.

Druhý den jsme navštívili zajímavou Aura kliniku, kde je místnost vyskládána kameny z labyrintu Ravne. Zkoumali jsme energetické vlastnosti vody z labyrintu Ravne.

Po krátké procházce starým městem pražským jsem zorganizoval setkání s čtenáři u Vltavy, v kavárně Na Lávce. Přijeli také zástupci Cesty k sobě a společně jsme natočili unikátní filmový dokument. První přednáška na „česko-slovenské“ půdě se konala v Národní technické knihovně. Během víc jak tří hodinové prezentace nás Dr. Osmanagich seznámil s historií objevu bosenských pyramid. Po přednášce probíhala diskuze.

Záznam přednášky v Brně

Bosenské pyramidy poprvé v Brně

Třetí den jsme se přesunuli do Brna, kde jsme navštívili podzemní chodby pod starým městem. V restauraci Sam ochutnal českou specialitu, bramborové knedlíky plněné škvarky se zelím. Tvrdil, že upřednostňuje lehčí, středomořskou stravu, ale plněné knedlíky byly skutečně dobré.

Večerní prezentace se konala v sále Břetislava Bakaly. Tříhodinovou přednášku natáčel časopis WM magazín. V průběhu prezentace jsme Dr. Osmnagichovi předali první českou analýzu vzorků betonu z pyramidy Sluce a Měsíce. Po přednášce probíhala dlouhá diskuze. Ještě ten večer jsme se přesunuli do Bratislavy.

Bosenské pyramidy poprvé v Bratislavě

Objev pyramid a výzkum labyrintu Ravne je Samova srdeční záležitost. Zejména tunely Ravne jsou velmi náročný projekt. Nastávají situace, kdy nikdo neví, kterým směrem dál čistit chodby. Tam kde selhává fyzika s georadary, hledá nápovědu jinde. Několik hodin pobývá v tunelu a přemýšlí o dalším postupu. Tvrdí, že vždy dostane impuls, který se časem ukáže jako správný.

Přednáška v Bratislavě se konala v konferenčním sále hotelu Bratislava. Bylo vidět, že se Sam na přednášku těší. V odpoledních hodinách se na ni důkladně připravoval.

Jindy tříhodinová přednáška se v Bratislavě protáhla na víc jak čtyři hodiny. Zájem posluchačů a ochota hotelového personálu byla na místě. Nad rámec běžné archeologické prezentace, poprvé v Bratislavě, Sam Osmanagich, zveřejnil své názory na energii pyramid. Bosenské pyramidy nejsou dílem přírody, ale důmyslný energetický stroj, jehož funkci tušíme, ale nedokážeme zatím správně pochopit.

Poslední den jsme odvezli Dr. Osmanagiche na letiště ve Vídni. Tím první velké přednáškové turné po Česko-Slovensku skončilo.


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)