Malta a Gozo 18-10 megality a záhadné koleje

 2,343 total views,  2 views today

Tajemství megalitů a maltských kolejí

Mimořádná cesta na Maltu a Gozo. Uvidíme úžasné megalitické stavby známé z pohlednic, ale také ty méně známé a neveřejné. Prozkoumáme záhadné koleje, kterou vedou po celé Maltě a Gozu. Uvidíte dech beroucí přírodní scenérie a koupání v zátokách. K tomu zdravá strava, tajemná historie a pohoda.

UKONČENO

  1. den: po příletu na Maltu ubytování v hotelu, pak pojedeme místní MHD do hlavního města Valeta.
  2. Den: celodenní okruh ostrovem Gozo, megalitický chrám Ggantija, průzkum ruin podzemního chrámu v Xaghře a neznámého chrámu zarostlého kaktusy. Uvidíme kamenné koleje Dvejra, Sanat a unikátní neznámé koleje v Chevkiji. Navštívíme tzv. druhé lurdy Ta Pinu, solné pánve, jiná zajímavá místa a nějakou mořskou zátoku na koupání.
  3. den: celodenní okruh východní Maltou. Koleje, které vedou do moře, jeskyně s tisíci kostrami minifauny včetně kostry mimimamuta, megalitické chrámy Hagar Quin a Mnajdra, útesy Dingli, stovky kolejí uprostřed ostrova, které zdánlivě nikam nevedou; historická města Rabat a Mdina. Můžeme zajet na nějakou jižní pláž se vykoupat.
  4. Den: celodenní okruh západní Maltou. Koleje San Gwan a v Naxar, město Mosta, vesnice Pepka námořníka, koupání.
  5. Den: brzy ráno odlet z Malty do Vídně přímým letem.

V ceně je: letecká doprava tam i zpět, 3 x ubytování v hotelu se snídaní, doprava po ostrově Malta a Gozo, překladatel a průvodci Jiří Matějka a Tomáš. V ceně není: doprava do Vídně, vstupy dle programu a pojištění na cestu. Ceny na Maltě jsou o něco vyšší než u nás. Na Maltě se platí se Eurem. Pro vycestování stačí OP.

Vstupné a trajekt na Gozo

Podle situace navštívíme chrámy se vstupným na Maltě a na ostrově Gozu. Malta : Hagar Quim a Mnajdra 10 eur, muzeum v Birzebbuga 5eur, Tarxien 6 eur, vesnice Pepka Námořníka 6 eur. Gozo: chrám Ggantija 9 eur. Na ostrov Gozo se dostaneme trajektem i s autem za cca 5 eur/osoba. Muzea na Maltě a Gozu: http://heritagemalta.org/

Plán expedice na Maltu a Gozo

Tato expedice na Maltu je organizačně náročná. Letenky, ubytování a auta je nutné zajistit dlouho dopředu. Za rezervace se na Maltě platí předem. Pokud se později nezúčastníte z jakéhokoliv důvodu, jako první přijdete o letenku, která se nedá vrátit, ani vyměnit za jinou osobu! Ubytování lze vyřešit pouze náhradní osobou! Také místa a ceny letenek rostou s blížící se sezónou. Proto je nutná rezervace a záloha ve výši 60 % do 31.3.2018. Záloha je při neúčasti nevratná, a to ani ze zdravotních důvodů!

Expedice na ostrovy Malta a Gozo jsou nezapomenutelným zážitkem. Další cesta se uskuteční a v roce 2019. Sledujete náš aktuální plán cest.

Těšíme se na vás Jirka a Tom

Klub Nový cestovatel z.s. spojuje přátele cestování s časopisem WM magazín Skryté Skutečnosti. Expedice nejsou vedeny cestovní kanceláří.