22-10 Malta a Gozo

22-10 Malta a Gozo

0 Od Jiří Matějka

29.9. – 3.10.2022. Tajemství megalitických chrámů a maltských kolejí

Mimořádná cesta na Maltu a Gozo. Uvidíme úžasné megalitické stavby známé z pohlednic, ale také ty méně známé a neveřejné. Prozkoumáme záhadné koleje, které vedou po celé Maltě a ostrově Gozo. Uvidíte dech beroucí přírodní scenérie, zažijeme koupání v kouzelných zátokách. K tomu historie, zdravá strava a pohoda.

Termín: 30.9. – 4. 10. 2021 / Předběžná cena: 17.000 Kč / 660 €

Nástupní místa: Potkáme se na letišti. Doprava letecky, ubytování na Maltě v hotelu se snídaní. Počet míst je omezený.

Přihláška ke stažení →

Program

1.den: po příletu na Maltu ubytování v hotelu, pak pojedeme místní MHD do hlavního města Valeta.
2.den: celodenní okruh ostrovem Gozo, megalitický chrám Ggantija, prohlídka ruin podzemního chrámu v Xaghře. Uvidíme kamenné koleje Dvejra a unikátní neznámé koleje v Chevkiji. Navštívíme místo zázračných uzdravení tzv. druhé Lurdy Ta Pinu, solné pánve, jiná zajímavá místa a písečnou pláž Ramla na koupání.
3.den: celodenní okruh východní Maltou. Koleje, které vedou do moře, jeskyně s tisíci kostrami minifauny včetně kostry mimimamuta, megalitické chrámy Hagar Quin a Mnajdra, útesy Dingli, stovky kolejí uprostřed ostrova, které zdánlivě nikam nevedou; historické město Mdina. Můžeme zajet na nějakou jižní pláž se vykoupat. Večer volný program, nebo návštěva Valety.
4.den: celodenní okruh západní Maltou. Koleje San Gwan a v Naxaru, město Mosta, vesnice Pepka námořníka, koupání.
5.den: brzy ráno odlet z Malty přímým letem.

Obsah ceny

V ceně je: letecká doprava tam i zpět, 3 x ubytování v hotelu se snídaní, doprava po ostrově Malta a Gozo, překladatel a průvodci Jiří Matějka a Tomáš.

V ceně není: doprava na letiště, vstupy dle programu a osobní pojištění na cestu. V ceně nejsou případné povinné zdravotní testy dle aktuálních vládních nařízení ČR a navštívené země.

Vstupné a trajekt na Gozo

Podle situace navštívíme chrámy se vstupným na Maltě a na ostrově Gozu. Malta: Hagar Quim a Mnajdra 10 €, muzeum v Birzebbuga 5 €, Skorba 6 €, vesnice Pepka Námořníka 6 €. Gozo: chrám Ggantija 9 €. Na ostrov Gozo se dostaneme trajektem cca 3 €/osoba. Na Maltě je unikátní podzemní megalitický chrám Hypogeum, kde se vstupenky objednávají měsíce dopředu. Cena za osobu je 35 €. Muzea na Maltě a Gozu: http://heritagemalta.org/

Tato expedice na Maltu je organizačně náročná. Letenky, ubytování a auta je nutné zajistit dlouho dopředu. Za rezervace se na Maltě platí předem. Pokud se později nezúčastníte z jakéhokoliv důvodu, v první řadě přijdete o letenku, která se nedá vrátit, ani vyměnit za jinou osobu! Ubytování lze vyřešit pouze náhradní osobou! Také místa a ceny letenek rostou s přibližující se sezónou. Proto je nutná rezervace a záloha ve výši 50 % do daného termínu. Záloha je při neúčasti nevratná, a to ani ze zdravotních důvodů!

Expedice na ostrovy Malta a Gozo jsou nezapomenutelným zážitkem. Pojeďte s námi. Informace Tel: +420777770609 (608).

Fotoarchív Malta a Gozo →

Těšíme se na vás

Jirka a Tom


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

 17,139 total views,  6 views today