22-06 Srbsko – Bělehrad a bájný Rtanj

22-06 Srbsko – Bělehrad a bájný Rtanj

0 Od Jiří Matějka

Srbsko, Bělehrad, Dunaj, slovanský šaman, Nebeské město, jeskyně a bájný Rtanj

2 – 6.6.2022. Velká cesta Srbskem a bájný Rtanj

Bělehrad, cesta kolem Dunaje, 8000 let staré město Lepenski Vir, výstup na bájný Rtanj, průzkum jeskyně, slovanský šaman a Nebeské město.

Navštívíme Bělehrad, který je starý 4.000 let, pojedeme kolem Dunaje mezi skalisky (tzv. železná vrata), uvidíme 8.000 let staré osídlení v Lepenském Viru, navštívíme slovanského šamana, vyjdeme až na vrchol první bájné pyramidy na světě Rtanj, prozkoumáme unikátní jeskyně. Na závěr poznáte, co je Nebeské město a dvě neznámé mohyly nad ním. Tuto poznávací cestu pořádáme jednou ročně a určitě nebudete litovat …

Termín: 2. – 6. 6. 2022 / Předběžná cena: 12.000 Kč / 430 €

Nástupní místa: Brno (21.00), Bratislava (22.45). Minimální počet účastníků: 14

Přihláška ke stažení →

Program

  1. den: Noční přejezd do Bělehradu.
  2. den: Po příjezdu prohlídka pevnosti a starého města, chrám svatého Sávy, Teslovo muzeum, pěší promenáda, ubytování v ulici bohémů v Bělehradě.
  3. den: Po snídani přejezd kolem Dunaje, tzv. železná vrata, a unikátní 8000 let staré vykopávky v Lepenski Vir, příjezd na Rtanj, ubytování.
  4. den: Po snídaní celodenní výstup na bájný Rtanj, návštěva slovanského šamana, ubytování.
  5. den: Po snídaní odjezd na průzkum jeskyně, pak muzeum v Zaječaru a prohlídka Nebeského města, ubytování.
  6. den: Po snídani odjezd v 7.30 hod. domů.

Obsah ceny

V ceně je: autobusová doprava tam i zpět, 4 x ubytování v hotelu se snídaní, překladatel a průvodce Jiří Matějka po celou dobu pobytu, průběžné měření vaší bioenergie přístrojem LEM.

V ceně není: vstupy, osobní cestovní pojištění.

Program bude upraven podle počasí.

Zapomeňte na práci a starosti, vnímejte jedinečnost místa. Vždy skvělá parta lidí, vzrušující nová poznání a velký příběh, to je Srbsko. Vydejme se společně po stopách Slovanů…

Těšíme se na vás.

Jiří Matějka a Tomáš

Klub Nový cestovatel spojuje přátele cestování s časopisem WM magazín. Poznávací cesty nejsou vedeny cestovní kanceláří. Informace: jirimatejka@wmmagazin.cz, Tel: +420777770609

Do Srbska jezdíme od roku 2015. Poznal jsem místního šamana, který žije pod první pyramidou na světě – Rtanj. Pokud nebude vysoká hladina vody, půjdeme do hloubky až 5 km málo známé jeskyně a uvidíte mnoho jiných zajímavostí, které nikdo před vámi sotva kdy viděl… K tomu skvělé ubytování pod pyramidou Rtanj, skvělé a hlavně čerstvé jídlo… To je Srbsko.

Srbsko fotoarchív →


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

 3,411 total views,  9 views today