23-04 Evina jeskyně setkání

23-04 Evina jeskyně setkání

Vyp Od Jiří Matějka

Děkuji všem, co přišli na velikonoční setkání v Evině jeskyni. Setkání bylo první v letošním roce.

Měření záporných iontů

V pátek i v sobotu jsem měřil vzdušné kyslíkové záporné ionty v Evině jeskyni. Pouze na jednom místě je stabilně vysoká hodnota tzv. „vzdušných vitamínů“, jak jsem je nazval. Prospěšné ionty jsem měřil novým profesionálním přístrojem s měřitelným rozsahem do 20 milion i-/cm3. Výsledek měření byl velkým překvapením pro všechny. Naměřená hodnota se pohyboval 4–6 milion lehkých iontů / cm3. Přístroj, který používám, měří lehké ionty. 

Lehké záporné ionty představují významný prvek v působení na lidské zdraví a délku života. Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole. Čím více záporných iontů, tím příznivější je prostředí pro lidi, zvířata a rostliny.

Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím lehkých záporných iontů alespoň nad hodnotu 2.000 – 3.000 i-/cm3.

Pobyt v iontovém prostředí

Již desetiminutový pobyt v takovém prostředí je velkým přínosem pro zdraví. Záporné ionty měřím mnoho let, zejména v česko-slovenských jeskyních, ale i jinde po světě. Ne v každé jeskyni jsou prospěšné ionty. Některé jeskyně se využívají pro léčení dýchacích problémů díky vysoké vlhkosti, přesto jsem v nich nenaměřil žádné významné hodnoty vzdušných iontů. V takových terapeutických jeskyních je pouze příznivá vlhkost a teplota. Vyšší vlhkost dokáže ulevit např. astmatikům, což není až tak významným dlouhodobým bonusem pro vaše zdraví.
V jeskyni s vysokou koncentrací lehkých iontů jsem nedávno měřil hladinu glukózy v krvi (cukr v krvi). Normální hodnota cukru (glukózy) v krvi u zdravého člověka je mezi 4-6 mmol/l. Před vstupem do iontové jeskyně jsem měřil 3 dobrovolníky, další měření proběhlo po výstupu z jeskyně. V iontovém prostředí jsme byli asi jednu hodinu.

Výsledek testu:

Jaké jsou běžné hodnoty iontů?

Běžné hodnoty lehkých záporných iontů v různém prostředí:

  •  U PC a v kancelářích: 90–200 i-/cm3 (většinou ale kladné ionty cca 100–200 i+/cm3)
  •  Pasivní dům: 0–200 i-/cm3 (pasívní dům vám možná ušetří za energie, ale ne až tolik na zdraví)
  •  Byt v paneláku: 200–400 i-/cm3
  •  Dům u vody, v čisté přírodě: 500–1.000 i-/cm3
  •  Čistý les: 1.000–2.000 i-/cm3
  •  Vodopád: 4.000–5.000 i-/cm3
  •  Některé jeskyně: 0–10.000 – statisíce až miliony i-/cm3

Co ničí záporné ionty?

Záporné ionty jsou elektricky nabité částice, které se pohybují kolem nás. Čím více záporných iontů, tím příznivější je prostředí pro lidi, zvířata a rostliny. Působení iontů na člověka je hodnota elektrické permitivity (zjednodušeně vodivosti materiálu).

Lidská pokožka má ep. 22 jednotek. Když si oblečete například halenku s umělým vláknem, ta má ep. 5 jednotek. Co se stane? Na těle máte materiál s nízkou hodnotou ep 5, pak váš organismus musí vynaložit velké úsilí, aby rozdíl mezi 22 a 5 nějak vyrovnal. To samé probíhá při pobytu v místnostech, kde jsou použity materiály s nízkou hodnotou ep. Cítíte se unaveni, protože je váš organismus nepřirozeně zatížený.

V jeskyních s vysokou koncentrací lehkých záporných iontů není dobré zapalovat svíčky. Pokud to nejsou lojové svíčky, nebo svíčky z včelího vosku, pak okamžitě eliminují vzdušné záporné ionty. Například, v Evině jeskyni provádí nějaké alternativní skupiny rituály při svíčkách. To je špatně. Měřil jsem koncentraci iontů kolem běžných svíček, a byla nulové. Nejenom, že tam nejsou žádné prospěšné ionty, ale navíc zůstal v jeskyni smrad, zejména po navoněných svíčkách. Nedělejte to prosím. I těm spícím netopýrům se to nemusí líbit.

Měření bioenergie

Provedl jsem měření bioenergie před vstupem do Eviny jeskyně a po výstupu. V jeskyni jsme strávili necelé dvě hodiny. Pro odborné měření používám profesionální přístroj navržený podle fyzika Wilsona (také Wilhelm) Reicha (1947). Přístroj reaguje na živé věci a umí měřit procentuální hodnoty bioenergie živých tvorů, rostlin, vody, potravin, minerálů apod. Přístroj dokáže spolehlivě změřit aktuální stav bioenergie s viditelným a srozumitelným výsledkem.


Z výsledků je vidět, že pobyt v prostředí s vysokou koncentrací lehkých záporných iontů má významný vliv na životní energii. Jak v pátek, tak v sobotu došlo u každého účastníka ke zvýšení životní energie.

Svíčka, která neničí vzdušné záporné ionty

Zde je návod, jak si vyrobíte světlo bez sazí :

http://www.wmmagazin.cz/cim-svitili-kamenici-v-egyptskych-hrobkach/

Jiří Matějka