23-04 Pyramidy v Bosně a krystaly

23-04 Pyramidy v Bosně a krystaly

Vyp Od Jiří Matějka

13 – 17.4.2023. Bosenské pyramidy a hledání krystalů

Kamenné koule, pyramida Slunce, podzemní labyrint Ravne,  hledání krystalů v horách  a  Sarajevo.

Kamenné koule v Zavidoviči, bosenská pyramida Slunce, archeologický park Ravne 2, ozdravné pobyty v podzemním chodbách Ravne pod pyramidou Slunce, hledání krystalů a večerní výlet do Sarajeva. Děkuji všem, co se zúčastnili této skvělé cesty.

Kamenné koule v Zavidoviči

Cestou do Visoka jsme viděli kamenné koule v Zavidoviči. Všichni měli možnost přemýšlet jak mohly koule vzniknout. Jsou přírodního původu, nebo byly vyrobeny uměle? S nejnovější teorii jak koule vznikly jsem vysvětlil všem účastníkům naší vydařené expedice.

U koulí nám místní majitel připravil bosenské speciality.

Relaxace v termálním pramenu

Nedaleko Visoko vyvěrá horký minerální pramen. Voda má léčívé a desinfekční účinky. Místní se u pramenu vybudovali malou nádrž, kterou na cestách často využíváme. Po dlouhé cestě je to blahodárný relax.

Hledání krystalů

S odborným průvodcem s licencí jsme jeli do nedalekých hor hledat krystaly. Nalziště se nachází v místech dávné důlní činnosti. Kdysi se zde těžil Baryt, dnes zde hledáme krystaly. Každý si našel svůj krystal.

Podzemní labyrint Ravne pod pyramidou Slunce

Asi 3 kilometry od svislé osy pyramid Slunce je vstup do podzemního labyrintu Ravne. Labyrint jsme navštívili několikrát. Více o bosenském labyrintu se dočtete v časopise WM magazín zde → http://www.wmmagazin.cz/?s=ravne

Bosenské údolí pyramid

Tato cesta byla zaměřena na hledání krystalů, přesto jsme vyšli až na vrchol pyramidy Slunce a viděli mohylu ve Vratnici.

Poslední den jsme navštívili noční Sarajevo.

Ubytování v centru města Visoko je na hotelu, kde máme polopenzi. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení.

 

Fotoarchív našich cest → 

Zapomeňte na práci a starosti, vnímejte jedinečnost místa. Vždy skvělá parta lidí, vzrušující nová poznání a velký příběh, to je Bosna. Ne nadarmo se tvrdí – kdo nebyl v bosenském údolí pyramid, jako by nežil.

Klub Nový cestovatel spojuje přátele cestování s časopisem WM magazín. Poznávací cesty nejsou vedeny cestovní kanceláří. Informace: jirimatejka@wmmagazin.cz, Tel: +420777770609

Bosenské údolí pyramid navštěvuji od roku 2005. Dr. S. Osmanagiche jsem poprvé pozval do Česka a na Slovensko v roce 2014, kdy o pyramidách v Bosně ještě nikdo nic nevěděl. Dokument z přednášky v Praze  můžete shlédnout zde  O nejnovějších archeologických objevech v Bosně se dočtete v časopise WM magazíni 

Časopis WM magazín vybudoval v novém parku podzemní energetické spirály jako dar Nadaci BPS. Více o energii spirál najdete zde  Energie spirál


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Těšíme se na vás.

Jiří Matějka a Tomáš