22-01 Údolí obrů a pyramida Pálava

22-01 Údolí obrů a pyramida Pálava

0 Od Jiří Matějka

Zkamenělý obr a pyramida Pálava

Děkuji všem, kteří přišli na druhé setkání v Údolí obrů na Moravě

Údolí obrů – objev kyčelního kloubu

Děkuji všem, kteří přišli na druhé setkání v Údolí obrů na Moravě.

Stopy dávné minulosti lidstva není nutné hledat v archivech a muzeích. Knihy našeho letopočtu jsou jen pohádkou o skutečné historii lidstva. Všechno bylo jinak. Za posledních dvacet let jsem viděl a zkoumal nejstarší stavby na naší planetě. Netušil jsem, že v horách nad mým domovem existují důkazy o naší fantastické minulosti.

Pozůstatky obřího humanoida

Před pár lety jsem objevil v lesích nedaleko Kostelan podivný kámen, který na první pohled připomíná dolní čelist s několika zuby. Porovnáním se zuby dnešního člověka se ukázalo, že ozubený humanoid mohl být vysoký téměř 40 metrů. Že nejde o pouhou hříčku přírody dokazuje fakt, že na čelisti jsou prastaré rytiny, které se dají přeložit. Překlad prastarých symbolů najdete v časopise WM magazín č. 231/2021.

V místě lze najít další zajímavé fosilie, například rozpolcenou lebku s očními důlky, nebo součást patní kosti, která odpovídá předpokládané výšce velkého humanoida.

Nový objev – zkamenělý kyčelní kloub

Na předpokládaném místě zániku obřího tvora je mnoho podivných zkamenělin, které se v širokém okolí nevyskytují. Pro někoho mohou být kamenné útvary nezajímavé, pro jiného ne. Jedna výzkumnice nás upozornila na skalní útvar, který již na první pohled připomíná velký kyčelní kloub. Provedl jsem srovnání s dávným nálezem kyčelního kloubu větší šelmy, který jsem nalezl v Alpách. Shoda je téměř zarážející, jen velikosti se liší …

Budeme pokračovat v dalších průzkumech, včetně zaměření a porovnávání zbytků obřího humanoida v Údolí obrů na Moravě. Možná to zní jako pohádka, ale kdo tam se mnou nebyl, nemůže tvrdit opak.

Fotoarchiv z Údolí obrů uvidíte zde →

Dokument z prvních průzkumů

Pyramida Pálava

Děkuji všem, kteří přišli na další, již tradiční, setkání na pyramidě Pálava.

Po delší pouze se uskutečnil nový výzkum pyramidy Pálava. Kopec Velká slunečná byl v 60. letech minulého století vytvarován do podoby stupňovité pyramidy, proto jsem ho pojmenoval pyramida Pálava. Pyramida stojí na okraji tzv. pálavského propadu, teče pod ní podzemní voda a její strany jsou orientované ke světovým stranám s odchylkou cca 15 °, tak jako nejstarší stavby světa. Tato odchylka se nazývá božská odchylka, to znamená, že prastaré stavby byly postaveny v době, kdy sever byl v jiné pozici než dnes. Věděl to i vizionář a vynálezce z Dolních Dunajovic, D. Pecka, který deset let ve svém vlastním volnu terasoval pyramidu Pálava. Patří mu náš obdiv …

Vše z prvních průzkumů pyramidy Pálava se dozvíte zde → www.pyramidapalava.cz

Fotoarchiv z průzkumů pyramidy Pálava uvidíte zde →

Celý článek z průzkumů Údolí obrů na Moravě najdete v časopise WM magazín č. 231

WM magazín č. 231                 WM magazín č. 231
Pokud vás to zajímá, sledujte další termíny setkání a poznávacích cest zde → www.novycestovatel.cz/aktualni-cesty

Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)