23-05 Srbsko – Bělehrad a Rtanj

23-05 Srbsko – Bělehrad a Rtanj

0 Od Jiří Matějka

Srbsko, Bělehrad, Dunaj, slovanský šaman, Nebeské město, jeskyně a bájný Rtanj

Děkuji všem, kteří se s námi vydali na velkou cestu Srbskem

Viděli jsme 8.000  let staré osídlení v Lepenském Viru, slovanského šamana, vyšli až na vrchol první bájné pyramidy na světě Rtanj, prozkoumali unikátní jeskyni. Na závěr viděli Nebeské město a dvě neznámé mohyly nad ním.  A stálo to za to.

Podivuhodný Rtanj je nejtajemnější místo v Evropě a největší pyramida světa, o které mnozí říkají, že není dostatečně prozkoumána.

Program

  1. den: Noční přejezd do Bělehradu.
  2. den: Po příjezdu prohlídka pevnosti a starého města, chrám svatého Sávy, Teslovo muzeum, pěší promenáda, ubytování v ulici bohémů v Bělehradě.
  3. den: Po snídani přejezd kolem Dunaje, tzv. železná vrata, a unikátní 8000 let staré vykopávky v Lepenski Vir, příjezd na Rtanj, ubytování.
  4. den: Po snídaní celodenní výstup na bájný Rtanj, návštěva slovanského šamana, ubytování.
  5. den: Po snídaní odjezd na průzkum jeskyně, pak muzeum v Zaječaru a prohlídka Nebeského města, ubytování.
  6. den: Po snídani odjezd v 7.30 hod. domů.

 

Zapomeňte na práci a starosti, vnímejte jedinečnost místa. Vždy skvělá parta lidí, vzrušující nová poznání a velký příběh, to je Srbsko.

Jiří Matějka a Tomáš

Klub Nový cestovatel spojuje přátele cestování s časopisem WM magazín. Poznávací cesty nejsou vedeny cestovní kanceláří. Informace: jirimatejka@wmmagazin.cz, Tel: +420777770609

Do Srbska jezdíme od roku 2015. Poznal jsem místního šamana, který žije pod první pyramidou na světě – Rtanj. Pokud nebude vysoká hladina vody, půjdeme do hloubky až 5 km málo známé jeskyně a uvidíte mnoho jiných zajímavostí, které nikdo před vámi sotva kdy viděl… K tomu skvělé ubytování pod pyramidou Rtanj, skvělé a hlavně čerstvé jídlo… To je Srbsko.

Srbsko fotoarchív →


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Těšíme se na vás.

Jiří Matějka a Tomáš