22-09 Energie pyramid v bosně

22-09 Energie pyramid v bosně

Vyp Od Jiří Matějka

22-09 Energie bosenských pyramid

Naše poznávací cesta: Kamenné koule v Zavidoviči, bosenská pyramida Slunce a Měsíce, archeologický park Ravne 2, ozdravné pobyty v podzemním chodbách Ravne pod pyramidou Slunce, královská mohyla ve Vratnici, večerní výlet do Sarajeva.

Kamenné koule v Zavidoviči

Cestou na pyramidu ve Visoku jsme navštívili městečko Zavidoviči, kde jsou dvě lokality s nálezy kamenných koulí. Na jednom místě se nachází jedna koule s průměrem 4 metry, která byla objevena v roce 2015, další jsou skryté pod terénem v hloubce asi 6 metrů. Zatím se další vykopávky neprovádějí.

Největší veřejně přístupné místo s koulemi v Evropě je v Bosně

Na opačném konci Zavidoviči je největší, veřejně přístupné místo v Evropě, kde můžete vidět a sáhnout si na kamenné koule. Ještě před 12 lety jich zde bylo asi 40, dnes jich uvidíte asi 10. Některé byly odvezeny, další byly zničeny při povodních. Kamenné koule v Zavidoviči byly nalezeny po velké povodni, kdy voda strhla svah a vznikl dnešní potok. Mnohé koule jsou díky nestabilnímu podloží popraskané.

Po náročném průzkumu lokality v Zavidoviči nás pohostil majitel pozemku s koulemi bosenskými specialitami na grilu, přímo u koulí. Pokud vás zajímá, jak mohly vzniknout kamenné koule, pojeďte se mnou do Bosny. Nebo si přečtěte knihu Naše fantastická minulostukázku z knihy si můžete stáhnout zde 

Horké termální prameny

Nedaleko Visoka vyvěrá pramen s horkou vodou (asi 57 stupňů, na výtoku 38-40)). Horká voda je svedena do velkého a 4 malých soukromých bazénů. Bohužel bazény jsou v tuto dobu uzavřeny. Voda má léčivé účinky, rány se rychleji hojí, je dobrá na oči a výborná na trávící problémy. Navštívili jsme jeden z výtoků pramene, který si místní upravili pro vlastní využití. Já jsem to místo nazval „termální louže„. Vždy se tam zastavíme, nebo zajedeme v noci.

Pyramida Slunce

Pyramid Slunce, jak se dnes nazývá pyramidální hora Vysočica, je největší pyramidou světa. Nebyla postavena z kamenů, jak pyramidy v Egyptě, ale jde o precizně upravený kopec, který je obložený mnohatunovými bloky. Na severní sondě uvidíte gigantické bloky, které byly vyrobemy před tisíci lety uměle, metodou geopolymerizace přírodních materiálů.

Podzemní labyrint Ravne

Pod pyramidou Slunce existuje podzemní síť chodeb. Vstup do podzemí byl objeven v roce 2006 a je vzdálen od osy pyramidy 2,5 km. Dnes je pro veřejnost přístupných asi 900 metrů chodeb. Sami si můžete prozkoumat unikátní podzemí.

V labyrintu Ravne byly nalezeny megality, které vytvořila neznámá civilizace před mnoha tisíci lety. Dnes jsme je objevili a využíváme jejich pro zdraví příznivé účinky.

Unikátní satelitní průzkum odborníků z Německa odhalil podzemní síť tunelů pod pyramidou Slunce. To je velká motivace na dalších 20 let výzkumů a investic, samozřejmě ve světa bez válek a nesmyslných konfliktů.

Pro srovnání co se událo a objevilo v roce 2014 v bosenském údolí pyramid → dokument časopisu WM magazín

Pyramida Měsíce

Pod pyramidou Měsíce je energetická střed (vortex), který se rozvíjí po spirále, která probíhá přes všechny historicky významná místa – pyramida Slunce, Měsíce, Draka a mohylu ve Vratnici. To je posvátná geometrie.

Živá a mrtvá voda pod pyramidou Měsíce

Pod pyramidou Měsíce vyvěrá z hlubin silný pramen. Dva proudy jsou svedeny do výtoků. Pramen navštěvujeme každou cestu do údolí pyramid. Podle místních je v jednom živá voda a v druhém mrtvá voda. Dnes jsme vyzkoušeli a provedli alternativní měření, která voda je živá a která mrtvá. Naše měření nám potvrdili i místní, kteří sem chodí pro vodu.

Chcete vědět, která voda je živá a která je mrtvá? Pojeďte se mnou do Bosenského údolí pyramid → Aktuální cesty s Novým cestovatelem

Odborné měření aury pře tunelem Ravne

Provedl jsem první srovnávací test měření aury před vstupem do podzemního tunelu Rab´vne a po opuštění podzemních chodeb. Na první pohled je zřejmé, že pobyt v iontovém prostředí prospívá zdraví.

Podrobné výsledky měření zveřejním v některém dalším čísle časopisu WM magazín.

Zajímavý objev v tunelu Ravne

V podzemní labyrintu Ravne objevili odborníci ze Srbska zajímavý objekt v hloubce 4 metry. Struktura má šířku 2 metry a zdá se podle skenu, že jde o uměle vytvořený objekt. Odborníci se domnívají, že jde o pohřební konstrukci. Kdo byl pohřebený pod chodbami se zatím neví. Další výzkum byl pozastavený z důvodu silného přítoku spodní vody, která znemožnila vykopávky. Další info někdy příště …

Na cestách s WM magazínem – Novým cestovatelem – zažijete pohodu a uvidíte nové objevy, pokud chcete..

Fotoarchiv z našich cest →

Klub Nový cestovatel spojuje přátele cestování s časopisem WM magazín Skryté Skutečnosti. Poznávací cesty nejsou vedeny cestovní kanceláří. Informace: jirimatejka@wmmagazin.cz, Tel: +420777770609

Bosenské údolí pyramid navštěvuji od roku 2005. Dr. S. Osmanagiche jsem poprvé pozval do Česka a na Slovensko v roce 2014, kdy o pyramidách v Bosně ještě nikdo nic nevěděl. Dokument z přednášky v Praze  můžete shlédnout zde → O nejnovějších archeologických objevech v Bosně se dočtete v časopise WM magazín Skryté Skutečnosti →

Časopis WM magazín vybudoval v novém parku podzemní energetické spirály jako dar Nadaci BPS. Více o energii spirál najdete zde → Energie spirál


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)