2023-11 Nitra, pyramidy a ionty
Bosenské pyramidy v Nitře
V tomto roce dvakrát navštívil Dr. Osmanagich, objevitel pyramid v Bosně, Česko a Slovensko. V březnu 2023 jsem ho pozval do Černé Hory. V tomto roce dvakrát navštívil Dr. Osmanagich, objevitel pyramid v Bosně, Česko a Slovensko. V březnu 2023 jsem ho pozval do Černé Hory, a v listopadu jsem byl časopis WM magazín pozvaný na 1. mezinárodní konference v Nitře. Děkuji organizátorovi a všem co přišli..
Mezinárodní konferenci v Nitře pořádal Ján Hubínský, který pozval i časopis WM magazín.cz. (Zdravi lidem..)
Na konferenci v Nitře se posluchači dozvěděli nové informace nejenom o pyramidách v Bosně, ale i o lidském zdraví. Děkuji za skvěle připravenou akci.
Dr. S.smanagich – pyramida Sluce a podzemní chodby Ravne
Dr. Omanagich je objevitel bosenských pyramid. V roce 2005 popsal a reálně prozkoumal pyramidální kopec nad městem Visoko. Pozval odborníky z celého světa, aby provedli první fyzické měření na vrcholu pyramidy Slunce. Výsledky odborníků potvrdily anomálie, které potvrdily, že hora Vysočíca není obyčejný kopec, ale uměle postavená stavba.
V roce 2006 objevil vstup do podzemních chodeb Ravne, které vedou pod pyramidu Slunce. K dnešnímu dni vyčistili dobrovolníci „Nadace bosenská piramida Sunca“ stovky metrů chodeb. Pro veřejnost jsou dnes přístupné a zabezpečené chodby do vzdálenosti cca 300 metrů. Průzkumy pokračují.
Podzemní tunely Ravne jsou významné výskytem vzdušných záporných iontů a objevem mnohatunových megalitů, které byly uměle vyrobeny před tisíci lety. Složení megalitů zkoumali odborníci z celého světa s jedním výsledkem: megality z tunelu Ravne a bloky na pyramidě Slunce nejsou přírodního původu.
V bosenském údolí pyramid byly objeveny a reálně prozkoumány další staré stavby: pyramida Slunce, pyramida Měsíce, pyramida Lásky, pyramida Draka, chrám matky Země, nebo mohyla ve Vratnici.
Dr. Osmanagich od roku 2005 provádí reálný průzkum pyramid v Bosně. Dnes bosenské údolí pyramid navštěvuje 300.000 lidí z celého světa.
Pokud se domníváte, že vidíte pyramidu tam kde žijete, nebo tušíte kde jinde by mohla být, tak doporučuji udělat stejný průzkum, jako provedl Dr. S. Osmanagich. Není to jednoduché, bude to trvat dlouho, než všechny přesvědčíte, ale nakonec o sobě můžete prohlásit, že jste objevitel skutečné pyramidy.
Jiří Matějka – prospěšné záporné ionty
Po unikátní přednášce Dr. Osmanagiche jsem posluchače v Nitře seznámil co jsou to vzdušné záporné ionty.
První informaci o záporných iontech, a jak se můžou odborně měřit, jsem viděl v podzemím tunelu Ravne. Tam je stabilní hodnota 35 až 50.000 záporných iontů na 1 cm vzduchu (35.000 – 50.000 i-/cm3).
Od roku 2006 hledám podobné pro zdraví příznivé prostředí v Česku a na Slovensku. Na Slovensku existuje stará báňská chodba dlouhá 260 m, kde jsem tři roky měřil vzdušné záporné ionty každý měsíc. Výsledky byly a jsou dodnes unikátní: hodnota je stále stabilní cca 2 – 4.000.000 i-/cm3. Před pár lety jsem toto místo, nedaleko slovenských Markušovců (Spišská Nová Ves), ukázal Dr. Omanagichovi. Toto místo se jmenuje Kota Zulu 664 a Iontový tunel. Tunel bohatý na prospěšné záporné ionty navštěvovalo v tu dobu víc jak sto lidí denně, psali mi a volali, že jim dělá dobře… A to byl pravděpodobně důvod, proč tehdejší státní aparát Slovenské republiky oblast Kóty Zulu 664 zakázal (rok 2019). Vše o objevu časopisu WM magazín Koty zulu c664 → Kota zulu 664
Hledal jsem jiná místa, kde je možné využívat prospěšné záporné ionty. A našel.
Evina iontová jeskyně v Česku (dnes Jáchymka)
Na Blanensku, nedaleko Býčí skály je jeskyně Jáchymka. Název získala v 19. století, ale původní název je Evina jeskyně.
Třípatrová jeskyně na turistické trase, je snadno a volně přístupná. Od roku 2018 v této jeskyni pravidelně měřím vzdušné záporné ionty. Hodnota je celoročně stabilní a na horních terasách je víc jak 2.000.000 i-/cm3. Poslední měření novým citlivějším přístrojem ukázalo hodnotu 4-5.000.000 i-/cm3. (→ https://www.wmmagazin.cz/category/vzdusne-vitaminy/.
Zdravotní výhody „lehkých“ záporných iontů
Je překvapivé, do jaké míry mohou vzdušné záporné ionty prospět našemu zdraví. Terapie zápornými ionty je účinná při léčbě vysokého krevního tlaku, artritidě, dny, zvonění v uších, nervových poruch, respiračních a zažívacích problémů, štítné žlázy a pokožky.
Lehké záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole.
Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím lehkých záporných iontů. Za minimální hodnotu se dnes nově považuje víc jak 2.000 i-/cm3.
Lidský organizmus má záporný náboj. Pobyt v prostředí s nízkou koncentrací záporných iontů, nebo vysokým podílem kladných iontů, je pro nás škodlivý. A to se dnes děje.
Dnešní domy, byty a kanceláře jsou postaveny a vybaveny z materiálů, které odčerpávají přirozené vzdušné záporné ionty. Pro zdraví prospěšnou se považuje koncentrace záporných iontů min. 1.000 až 2.000 i-/cm3. V kancelářích, ve školách, nebo v supermarketech, jsou hodnoty nižší než 150 i-/cm3. U PC 90, v autě cca 150 i-/cm3 (proto za volantem usínáme). www.iontovydum.info
Vše o prospěšných záporných iontech se dočtete ve vánočním dvojčísle WM magazín 11-12/23, které vyjde 12.12.2023.
Předplatné emailem: jirimatejka@wmmagazin.cz
Jiří Matějka