23-12 Setkání v Evině jeskyni

23-12 Setkání v Evině jeskyni

Vyp Od Jiří Matějka

Vánoční setkání v Evině a v jeskyni a Netopýrka

Děkuji všem, kteří přišli na každoroční setkání v Evině jeskyni a v jeskyni Netopýrka na Blanensku. Všichni jste viděli odborné měření lehkých záporných iontů a měření bioenergie (vaší životní energie).

Evina jeskyně

3. patrová jeskyně byla vytvořena vodami Křtinského potoka, který protéká údolím, ve kterém se jeskyně nachází. Byly zde nalezeny stopy pravěkého člověka. Od nepaměti se nazývá Evina jeskyně. Dnešní název získala podle poustevníka Jáchyma, který zde pobýval v 19. století. Okrajovou částí jeskyně prochází turistická značená cesta. Jeskyně je volně přístupná na vlastní nebezpečí.

V Evině jeskyni jsme mařili koncentraci lehkých vzdušných iontů. Naměřené hodnoty jsou od roku 2019 stabilní a velmi vysoké, více jak 2 miliony -i/cm3. Tato hodnota je celoročně stabilní zejména na horních terasách.

Lehké záporné ionty

Lehké záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole.

Lehké záporné ionty jsou prospěšné pro vše živé. Čím vyšší je počet záporných iontů, tím příznivěji působí na lidské zdraví. Příklad hodnot iontů v prostředí, ve kterém se denně pohybujete (záporné / kladné ionty): kanceláře 70/1400; průmyslové oblasti 50/300; nákupní arkády 220/280; obytné plochy 200 / 180… To jsou pro lidské zdraví nepříznivé hodnoty.

Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím lehkých záporných iontů min 1000 až 2000 -i/cm3.

Účastníky jsem seznámil s historií objevu záporných iontů, jak působí a jak vznikají.

Iontová cesta a jeskyně Netopýrka

Druhý den jsme prošli unikátní tzv. iontovou cestu“ u Hostěnic, která vede k jeskyni Netopýrka. Jeskyně Netopýrka vypadá jako obyčejná díra do skály, ale doporučuji opatrně vejít až do vnitřního dómu. Právě tam je koncentrace lehkých záporných iontů nejvyšší, víc jak 2 miliony -i/cm3.

Měření bioenergie

Naše těla jsou zásobárnou bioenergie, která se nazývá čchi, životní energie, orgonová energie, volná energie, nebo éterická energie, případně jinak. Ve všech případech jde o jednu a tu samou bioenergii. Pokud máte malé procento vlastní bioenergie, může vám to způsobovat vnitřní nepohodu a nemoci.

Provedli jsme měření bioenergie před vstupem do jeskyně a po jejím opuštění. Pobyt v jeskyni trval asi hodinu. K testu se připojilo několik účastníků a v grafu vidíte naměřené hodnoty. Všem se hodnota životní energie zvýšila. Příčinou je právě vysoká koncentrace lehkých záporných iontů ve vnitřním dómu, která je celoročně stabilní.

Dobrý tip na výlet

Je zřejmé a známé, že přírodní lehké záporné ionty příznivě působí na naše zdraví. Terapie zápornými ionty je výhodnější, než polykat umělé vitamíny a tzv. zázračné potravinové doplňky. Určitě je to levnější a pobyt v čisté přírodě vám jen prospěje.

Potkáme se na některém dalším setkání v Evině jeskyni. Těším se na vás.

Jiří Matějka

Více o tzv. vzdušných vitamínech zde → https://www.wmmagazin.cz/category/vzdusne-vitaminy/

O zdravém bydlení zde → https://www.wmmagazin.cz/category/zdrave-bydleni/

Zdravá místa zde → https://www.wmmagazin.cz/category/zdrava-mista/

O bioenergii zde → https://www.wmmagazin.cz/bioenergie-a-jeji-vyzarovani/

Akce a setkání → https://novycestovatel.cz/aktualni-cesty/