Odhalení pyramid – cesta Dr. Sama Osmanagiche

Odhalení pyramid – cesta Dr. Sama Osmanagiche

Vyp Od Jiří Matějka

Odhalení pyramid – cesta Dr. Sama Osmanagiche

Busines NewsWire, 28. ledna 2024, 03:52 GMT+11

Ve světě, kde historie dýchá zbytky dávných civilizací, vyniká jedno jméno – doktor Sam Osmanagich. Jeho cesta do říše megalitických staveb a pyramidových míst nejenom předefinovala způsob, jakým vnímáme minulost, ale také odhalila převratné objevy, které zpochybňují konvenční archeologickou moudrost.

Cesta časem a terénem

Dr. Sam Osmanagich, narozený 1. června 1960, je bosensko-americký vědec, megalitický výzkumník a mezinárodně uznávaný řečník s hlubokým vlivem na studium starověkých civilizací. Jeho vášeň pro pyramidy ho přivedla k tomu, že se stal prominentní osobností v oboru, cestoval do více než 100 zemí, aby zkoumal pyramidové stavby po celém světě.

Vyzbrojeni titulem Ph.D. v mayských pyramidách na univerzitě v Sarajevu začala vědecká cesta doktora Osmanagiche dávno před jeho formálním vzděláním. Jeho neukojitelná zvědavost ho zavedla do vzdálených koutů světa, kde prozkoumával pyramidy v Číně, na Mauriciu, v Egyptě, Peru a jinde. Byl to však jeho převratný objev ve Visoku v Bosně a Hercegovině, který ho vynesl do mezinárodního centra pozornosti.

V roce 2005 Dr. Osmanagich a jeho tým objevili starověký pyramidový komplex ve Visoku v Bosně a Hercegovině, čímž zpochybnili stávající příběh o umístění pyramid. Bylo odhaleno 11 umělých staveb, včetně Bosenské pyramidy Slunce, Bosenské pyramidy Měsíce a Bosenské pyramidy lásky, které upoutaly pozornost světa.

Jako hlavní vyšetřovatel od roku 2005 stojí Dr. Osmanagich v čele vykopávek a odhaluje podzemní labyrint známý jako „Ravne“ a spletitou síť tunelů, jako jsou tunely KTK. Předefinoval účel pyramid, což naznačuje, že sloužily spíše jako zesilovače energie než pouhé hrobky.

Dopad doktora Osmanagiche přesahuje vykopávky. Do archeologie vnesl převratnou myšlenku – dobrovolnictví na vykopávkách. V letech 2010 až 2023 se na vykopávkách bosenské pyramidy podílelo více než 3 750 jednotlivců, kteří společně odhalovali historii.

Vizionářský archeolog také přeměnil bažinatý terén na „Park Ravne 2“, kulturní útočiště v jižní Evropě. Tento park, obnovený z tuny odpadků, se stal ústředním bodem festivalů, veletrhů biopotravin, sportovních akcí, koncertů a dalších, vše nabízené zdarma veřejnosti.

Dr. Osmanagich není jen výzkumník, ale také úspěšný obchodník. Od vlastnictví a řízení společnosti v Houstonu po zřízení špičkového tenisového centra ve Visoku ve spolupráci s tenisovou senzací Novakem Djokovičem se jeho aktivity rozrůznily. Jeho plodná spisovatelská kariéra se může pochlubit 17 knihami přeloženými do 15 jazyků, které pokrývají témata od meditace na posvátných místech až po tajemství starověkých civilizací. Mezi významné tituly patří Můj rozhovor s umělou inteligencí a Ravne 3 Tunnel, nejstarší struktura na světě.

Uznání přínosu Dr. Osmanagiche má různé podoby. Ocenění jako „Amelia B. Edwards Award for Pyramid Research“ a „Pyramid Science Ratna“ v Indii podtrhují jeho vliv na globální archeologickou komunitu. To, že byl v Bosně a Hercegovině dvakrát zvolen „Mužem roku“ a v roce 2006 získal titul „První čestný občan města Visoko“, jeho odkaz dále upevnil.

Vliv Dr. Sama Osmanagiche se rozšiřuje globálně, s funkcemi ve velkých sítích, jako jsou CNN, ABC, BBC a další. Jeho neúnavné úsilí o prosazování kulturní a ekonomické nezávislosti uznal Kongres Spojených států amerických, což dále zdůraznilo význam jeho práce. Mimo profesionální sféru odráží život Dr. Osmanagiche cestu přes různá místa – od Zenice po Sarajevo, Houston a nakonec Visoko. Jeho osobní život, poznamenaný dvěma manželstvími a synem, který je elektroinženýrem a programátorem, se prolíná s jeho profesními aktivitami.

V roce 2021 se Dr. Osmanagich a jeho manželka Sabina přestěhovali do Visoko, čímž znovu potvrdili svůj závazek k pokračujícímu archeologickému úsilí. Zatímco pokračuje v odhalování záhad starověkých civilizací, odkaz doktora Osmanagicha slouží jako inspirace pro ty, kteří se snaží předefinovat naše chápání minulosti.

Neúnavné bádání a převratné objevy Dr. Sama Osmanagiche, zejména komplex bosenských pyramid, otevřel nové cesty v archeologii. Nad rámec vědecké sféry jeho inovativní přístup k vykopávkám a zapojení komunity podtrhuje závazek zpřístupnit historii všem. Mnohostranné příspěvky Osmanagiche jako obchodníka, autora a řečníka zanechaly nesmazatelnou stopu v globální archeologické krajině. Odkaz, který nadále buduje ve Visoko i mimo něj, rezonuje jako pozvánka k odhalení záhad, která čas zahalil.

Dr. Osmanahich navštíví Slovensko 2. 3. 2024,

Nitra, reštaurácia PÁNI BAKLAŽÁNI, Staničná 11, od 18-21.00 hod. Informace na tel: +421917916107

Neviděli jste ještě Bosenské pyramidy? Pojeďte se mnou, s Nový cestovatel.cz do Bosny.  Termíny cest najdete zde: www.novycestovatel.cz/aktualni-cesty

Těším se na vás

Jiří Matějka

Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte:
info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)