21-06 Srbská pyramida Rtanj

21-06 Srbská pyramida Rtanj

0 Od Jiří Matějka

3 – 7.6.2021. Poznávací cesta do Srbska

Srbská pyramida Rtanj, nebeské město, tajemné mohyly, léčivá jeskyně a Slovanský šaman.

Pupek světa a první pyramida světa Rtanj v Srbsku. Sochy bohů ve Vinča, Slovanské megapolis Viminacium, unikátní kostra mamuta, nebeské město Felix, dvě záhadné mohyly, jeskyně, , výstup na bájnž Rtanj, návštěva Slovanského šamana.

Jednou ročně pořádáme unikátní cestu do Srbska na bájnou pyramidu Rtanj. Cestou navštívíme kdysi hlavní město pro východní Evropu, uvidíme kompletní kostru mamuta v jeho smrtelné poloze a zkamenělé lodě staré tisíce let. Celý den nám bude trvat cesta až na vrchol pyramidy Rtanj. Uvidíme Nebeské město a dvě záhadné mohyly. Exkluzivně prozkoumáme jeskyni kde je vysoká hladina negativních iontů a mírná radioaktivita, která příznivě působí na lidský organizmus.

Program

1. den: Noční přejezd do Srbska
2. den: Vinča u Dunaje, navštívíme unikátní muzeum a vykopávky, kde byly nalezeny artefakty staré 7.500 let. Navštívíme ruiny římského města Viminacium, které bylo ve své době hlavním městem pro celou východní Evropu. Po prohlídce města navštívíme světový unikát – kompletní kostru mamuta, který náhle zemřel a zůstal ve smrtelné poloze. V podvečerních hodinách příjezd na ubytování pod pyramidou Rtanj.
3. den: Celodenní výstup na vrchol srbské bájné pyramidy Rtanj. Průzkum okolí.
4. den: Návštěva jeskyně, ruiny starého města Felix Romuliana, které se nazývalo Nebeské město, dvě prastaré slovanské mohyly nad městem, muzeum v Zaječaru, návrat na hotel.
5. den odjezd domů.

Některý den navštívíme Slovanského šamana.

Obsah ceny

V ceně: doprava, 3 x ubytování v etnohotelu pod pyramidou Rtanj se snídaní, průvodce a překladatel po celou dobu pobytu. V hotelů mají ubytovaní bezplatný vstup do bazénu. V ceně nejsou vstupy a osobní cestovní pojištění.

O cestě

V Srbsku jsme byli poprvé v roce 2015. Od té doby je to velmi oblíbená poznávací cesta, kterou jsem si pojmenoval Cesta po stopách Slovanů. Uvidíte neporušenou přírodu, dávnou historii a mystická místa kde se zastavil čas. Ochutnáte srbské speciality z čerstvých surovin. Když nebude v jeskyni voda, půjdeme až do hloubky 5 kilometrů. Potkáme se s místním šamanem, který žije pod bájnou horou Rtanj.

Cesta do Srbska je naší srdeční záležitostí. Těšíme se na vás.

Jirka a Tomáš


 

Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)