22-06 Bosenské pyramidy a krystaly

22-06 Bosenské pyramidy a krystaly

0 Od Jiří Matějka

Kamenné koule, pyramidy a hledání krystalů

Kamenné koule v Zavidoviči, obelisk u Olova, slavnost letního slunovratu v parku Ravne 2, hledání krystalů, pyramida Slunce a Měsíce, výlet do Sarajeva, podzemní labyrint Ravne a jiná zajímavá místa.

Kamenné koule

Největší nálezy kamenných koulí v Evropě se nachází v Bosně. Navštívili jsme dvě lokality v Zavidoviči. Největší kamenná koule má průměr 4 metry. Vznikly kamenné koule přírodními procesy, nebo byly vyrobeny uměle neznámou civilizací před tisíci lety? ojeďte se mnou na další cesty a uslyšíte nejnovější teorii.

Obelisk v Bakiči

Cestou do Visoka jsme navštívili tajemný obelisk hluboko v lesích u města Olovo. Obelisk je vysoký 4 metry, na vrcholu pyramidionu má umístěnou kouli. Na stěnách jsou symboly spirál, hvězd a bájného draka. Obelisk prošel nedávnou rekonstrukcí, takže dnes vypadá jako nový. Symboly a rytiny zůstaly původní.

.

Podzemní labyrint Ravne

Pod pyramidou Slunce existuje síť chodeb a tunelů. V Ravne je vstup do podzemí, kde byly objeveny mnohatunové megality. Odborníci předpokládají, že labyrint Ravne sloužil jako prehistorické místo pro uzdravování. Megality byly před tisíci lety vyrobeny uměle metodou geopolymerizace bez použití moderního cementu.

Hledání přírodních krystalů

Jeden den jsme hledali krystaly v registrované lokalitě, která se nachází za městem Kyseljak. Tato lokalita je bohatá na Citriny, které jsou považovány za vzácné drahokamy. Citríny v drahokamové kvalitě se nacházejí jen velmi vzácně. Nejlepší materiál se nalézá v Brazílii, Španělsku, na Madagaskaru, na území bývalého Sovětského svazu  a v Bosně. Každý si našel svůj krystal.

Upozornění: Přírodní, bledě žlutý citrín je vzácný; většina citrínů na trhu jsou tepelně upravované ametysty. Naše expedice našla přírodní vzácné citriny.

→ Bosenské krystaly fotoarchiv

→ Bosenské krystaly video

Pyramida Slunce, Měsíce a mohyla ve Vratnici

Pyramida Slunce, s výškou 220 metrů a délkou stran víc jak 360 metrů, je největší na světě. Strany jsou obloženy uměle vyrobenými bloky, což ukazuje na přítomnost neznámé civilizace. Pyramida byla pokryta hlínou a vegetací, proto zůstala až do současnosti bez povšimnutí. → Více o pyramidě Slunce

Pyramida Měsíce je vysoká 190 metrů a je tak druhou největší na světě. Na dvou stranách pyramidy Měsíce prováděli pracovníci Nadace BPS archeologické sondy. Objevili zde terasy a dlážděné chodníky. Na vrcholu je náhorní plošina, kde byly pod vrstvou ornice nalezeny vydlážděná nádvoří a terasy. → Více o pyramidě Měsíce

Mohyla ve Vratnici. Asi 4 kilometry východním směrem od bosenské pyramidy Měsíce, v obci Gornja Vratnica, byly objeveny dvě mohyly. Geologické vrty provedené v roce 2009 potvrdily duté prostory uvnitř mohyly. V hloubce 54 až 56 metrů je „betonová“ konstrukce, která může být strop nad podzemní komorou. To, co dnes vidíme 32 metrů nad terénem, je pouze vrchol uměle vytvořené kuželovité mohyly. Mnohatunové bloky s pravidelnými stranami byly uměle vyrobeny bez použití moderního cementu, metodou geopolymerizace. Největší, doposud vykopané bloky, mají hmotnost až 20 tun. → Více o mohyle

Měření bioenergie a orgánové kondice

Během cesty jsem prováděl odborné měření životní energie speciálním přístrojem a na závěr kompletní přístrojovou diagnostiku u každého účastníka naše expedice do Bosny.

Zapomeňte na práci a starosti, vnímejte jedinečnost místa. Vždy skvělá parta lidí, vzrušující nová poznání a velký příběh, to je Bosna. Ne nadarmo se tvrdí – kdo nebyl v bosenském údolí pyramid, jako by nežil.

Fotoarchív z cest →

Děkuji všem a těšíme se na vás zase někdy. Jiří Matějka

Bosenské údolí pyramid navštěvuji od roku 2005. Dr. S. Osmanagiche jsem poprvé pozval do Česka a na Slovensko v roce 2014, kdy o pyramidách v Bosně ještě nikdo nic nevěděl. Dokument z přednášky v Praze  můžete shlédnout zde → O nejnovějších archeologických objevech v Bosně se dočtete v časopise WM magazín Skryté Skutečnosti →

Časopis WM magazín vybudoval v novém parku podzemní energetické spirály jako dar Nadaci BPS. Více o energii spirál najdete zde → Energie spirál


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)